Infrakamera

Infrakamera, termovize

Termografie je bezkontaktní měření povrchových teplot na povrchu předmětů nebo konstrukcí. Výsledkem termovizního měření je termogram, tedy digitální obraz teplotního pole, kde je různým teplotám přiřazena určitá barva. Pro budovy se obvykle používá barevná paleta „rain“ (duha) nebo „iron“ (oheň), kde světlejším barvám jsou přiřazeny vyšší povrchové teploty a tmavším barvám nižší povrchové teploty.

Z termovizních snímků lze lokalizovat tepelné mosty a stanovit homogenitu tepelně izolační vrstvy. Dále lze posoudit povrchové teploty a výpočtově vyhodnotit absolutní tepelné toky a zjistit riziko růstu plísní a povrchové kondenzace na vnitřním povrchu (pouze u masivních vzduchotěsných konstrukcí).

Obr.: panelový bytový dům – nezateplený
Na štítu nezatepleného panelového domu jsou patrny panely s oslabenou nebo chybějící tepelnou izolací (žluté a červené plochy). Dále se tepelně propisují spáry mezi panely.

     

 

Na základě od Vás obdržených informací bude zhotovena individuální cenová nabídka. Při akceptaci nabídky se měření uskuteční dle Vašich požadavků a aktuální kapacity.

 

Průkaz energetické náročnosti budovy

Průkaz energetické náročnosti budovy vychází ze směrnic Evropské unie a do našich zákonů byl implementován zákonem 406/2006 Sb. Pro budovy s podlahovou plochou nad 1000 m2 je povinný od 1. ledna 2009, kdy má viset na všech veřejných budovách. Jeho zpracování bude povinné pro všechny stavěné budovy, pro prodej, pronájem, změnu užívání, apod.

Očekává se, že Evropská unie jeho užívání zpřísní a bude povinný i pro budovy s menší podlahovou plochou.

 

Novinky

E-shop s okny

10. Říjen 2018

Vytvořili jsme pro Vás nový E-shop oknasnadno.cz kde si můžete vytvořit a koupit okna, dveře na míru a cenu znáte ihned!

číst více

Nečekejte na jaro

11. Leden 2017

Nečekejte na jaro – teď je čas na přípravu Vašeho projektu! Využijte zimní období pro přípravu oprav, rekonstrukcí nebo nových projektů. Naše společnost plánuje s předstihem a proto se může stát že ve stavební sezoně již nebude volná kapacita. S přáním úspěšného roku 2016 Tým Alfa construct s.r.o.

číst více

Kontakt

Alfa construct s.r.o.

Loudova 1880/8
130 00 Praha 3
Czech Republic
IĆ:24747271
DIČ:CZ24747271
www.alfaconstruct.cz

www.elektrikarkolin.cz - kompletní elektroinstalační práce